SITODRUK

SITODRUK BEZPOŚREDNI

Sitodruk bezpośredni to najpopularniejsza metoda zdobienia odzieży, polega na przeniesieniu wzoru z pokrytej farbą matrycy za pomocą gumowego rakla. Ze względu na koszty przygotowalni matryc, oraz czas potrzebny na ustawienie maszyny, metoda ta sprawdza się przy większych nakładach.  Zaletą nadruku sitodrukowego jest niewątpliwe jego trwałość, możliwość mieszania kolorów w systemie Pantone i uzyskiwanie efektów specjalnych takich jak PUFF, HD, HIGH GLOSS i wiele innych. Przy zastosowaniu tej metody druku cena uzależniona jest od nakładu i ilości kolorów.

Posiadamy w pełni wyposażoną przygotowalnie, oraz naświetlarnie sitodrukową  :

  • separacja kolorystyczna projektów Pantone/CMYK z plików CDR, AI, EPS, PSD
  • mieszalnia farb plastizolowych Wilflex w systemie Pantone
  • przygotowalnia i druk diapozytywów sitodrukowych
  • przygotowalnia i naświetlanie matryc sitodrukowych

Nasze nadruki wykonywane są tylko sprawdzonymi farbami, posiadają wszelkie wymagane atesty. Podsuszanie kolejnych kolorów odbywa się za pomocą stacji suszenia międzyoperacyjnego, a końcowy nadruk utrwalany jest w tunelu IR, gdzie następuje właściwa polimeryzacja farby. Prawidłowy przebieg procesu druku sprawia iż aplikacje są trwałe i będą nam służyły długi czas.

Projekty powinny być dostarczone w formacie wektorowym tzw. “krzywe” (CDR, AI, EPS, SVG, PDF) lub w plikach źródłowych PSD, pozwalających na edycję i separację poszczególnych warstw. Na życzenie klienta projektujemy nowe wzory, opracowujemy oraz przygotowujemy pliki do druku. Usługa ta jest dodatkowo płatna.

Arrow
Arrow
Shadow
Slider